Miś JOGI -
gimnastyka z elementami jogi

Joga dla dzieci to przede wszystkim zabawa i przygoda. Każde zajęcia są inne, a zarazem mieszczą się w pewnych wspólnych ramach, które wypełniamy nową treścią. Atmosfera jest swobodna i wesoła. Joga jest ekspresyjna, dlatego bardzo przemawia do dzieci. Wykonujemy pozycje, które naśladują różne zwierzęta, figury geometryczne i przedmioty, które są im znane. Wydają też dźwięki: ryczą jak lew, syczą jak wąż, miauczą jak kot. Dzieci mają dużo energii, którą na jodze ukierunkowujemy.

Dla wielu rodziców joga jest alternatywą dla tradycyjnej gimnastyki korekcyjnej czy rehabilitacji zaleconej przez lekarza. Pozwala uelastycznić ciało, poprawić kondycję, zapobiega deformacjom kręgosłupa i kończyn dzieciaków, spędzających mnóstwo czasu statycznie przy biurku, komputerze, czy telewizorze. Nie zaszkodzi, a może pomoże. Oprócz poprawy ogólnej sprawności psychoruchowej motywacją do praktyki jogi przez dzieci jest jej wpływ na ich psychikę i emocje.

mail: npmalyartysta@gmail.com

tel.  510 605 902