13 października 2016

warsztaty z pedagogiem i psychologiem

Dyrekcja zorganizowała dla rodziców spotkanie z pedagogiem, panią Małgorzatą Szumską oraz psychologiem, panią Anną Grudzień, aby przybliżyć zasady funkcjonowania Miejskiej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Koninie. Rodzice dowiedzieli się z jakich form pomocy i wsparcia mogą korzystać, a także jak się o tę pomoc ubiegać. Panie psycholog i pedagog pomogły rodzicom przedszkolaków pozbyć się uprzedzeń, jakie zwykle wiążą się z wizytą w Poradni. Rodzice mieli też okazję znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania związane z rozwojem psychofizycznym ich pociech.

8 listopoda 2016
 warsztaty z fizjoterapeutą

W listopadzie Przedszkole „Mały Artysta” odwiedziła fizjoterapeutka, pani Olga Balcerzak. Dzięki niej rodzice przedszkolaków mieli okazję dowiedzieć się, z jakimi wadami postawy mogą borykać się dzieci oraz jak im zapobiegać. Omówione zostały także rodzaje kapci (przez dzieci zwanych „paputkami”) przyjaznych dziecięcym stopom. Wychowawcy i rodzice rozmawiali o ruchu, niezbędnym do prawidłowego rozwoju dzieci, a także o rodzajach sportu, które przedszkolaki mogą uprawiać, by pozostawać w dobrej formie i zdrowo się rozwijać.

12,13,14 grudnia 2016

warsztaty świąteczne

Po raz kolejny zorganizowaliśmy Warsztaty Bożonarodzeniowe dla rodzin naszych Przedszkolaków. Podczas trzech kolejnych dni mieliśmy okazję spotkać się, rozmawiać, a przede wszystkim wykonać świąteczne ozdoby. W  tym roku udało nam się zrobić bombki, wieńce, lampiony i wiele innych przepięknych rzeczy, których autorami były nie tylko dzieci, ale też rodzice. W tym roku dzieci najchętniej pokazywały rodzicom nowe przedszkolne zabawki, które dostały od Mikołaja.

Zajęcia otwarte dla Rodziców

Grupa Starszaków 29-03-2018 gościła na swoich zajęciach wyjątkowe osoby - swoich Rodziców. Tematem zajęć było "Wielkanoce jajko".

Zerówkowicze poznawali budowę jajka, rodzaje jajek jak również zwierzęta, które się z nich wykluwają.  Poznawaliśmy literę "J, j"
a po krótkim relaksie w ramionach rodziców przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki tworzyliśmy przepiękne stroiki wielkanocne.

Oto krótka fotorelacje z tego spotkania ...

mail: npmalyartysta@gmail.com

tel.  510 605 902